


| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
| Length | 4.5 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 50 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 400 V |
| Transition Frequency | 50 MHz |
| Continuous Collector Current | 500 mA |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 50 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Max Breakdown Voltage | 400 V |
| Gain Bandwidth Product | 50 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 400 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 430
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28253
Ext.Price$0.28253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28253 | $0.28253 |
| 10 | $0.25348 | $2.53480 |
| 50 | $0.22742 | $11.37100 |
| 100 | $0.20882 | $20.88200 |
| 500 | $0.19174 | $95.87000 |
| 1000 | $0.17606 | $176.06000 |
| 3000 | $0.16594 | $497.82000 |
| 5000 | $0.15641 | $782.05000 |
